Старий автомобіль – як не помилитися з вибором та покупкою?

На жаль, більшість українських автолюбителів сьогодні як і раніше керують автомобілями що були у використанні. Це пов’язано з їх доступною вартістю та неможливістю самостійно накопичити на нову машину з автосалону. Але покупка уживаного транспорту вимагає від автомобіліста максимальної пильності та концентрації, щоб не попастися на виверти шахраїв та не втратити гроші.

Надійний продавець – безпечна покупка

Сьогодні пошук відповідальних продавців значно спростився завдяки всесвітній павутині інтернет. Завдяки цьому вибрати уживаний транспорт не складе особливих проблем якщо користуватися перевіреними оголошеннями. Після того як буде вибрано декілька відповідних варіантів, варто зайнятися перевіркою продавця. В першу чергу потрібно з’ясувати, хто продає машину власник автомобіля або перекупник? Природньо вигідніше співпрацювати безпосередньо з власником транспортного засобу.

Знайомимося з історією автомобіля

З’ясувати правдиву історію по будь-якому старому транспортному засобу можна по VIN-номеру в найближчому представництві заводу-виробника. У разі якщо власник авто всіляко протистоїть такої перевірки від подальшої співпраці з ним краще відмовитися. Домовляючись з власником машини про зустріч, зверніть увагу, в який час він її призначає. Якщо огляд призначений на вечірні години при поганому денному освітленні, можливо продавець намагається приховати явні дефекти на кузові чи під капотом транспортного засобу.

Технічно справна машина – задоволений покупець

Технічний стан автомобіля – важливий аспект його перевірки перед покупкою. Продавець, якому нема чого приховувати, завжди погодиться на невеликий тестовий заїзд. Це допоможе покупцеві зрозуміти якість роботи основних вузлів та агрегатів уживаного автомобіля. Ще одним надійним методом перевірки стану машини є поїздка в сервісний центр. При цьому станцію технічного обслуговування потрібно вибирати самостійно.

Якщо огляд автомобіля буде проводитися власними силами, зверніть увагу на наступні моменти:

  • зовнішній стан кузова;
  • наявність всієї необхідної документації;
  • непрямі ознаки участі авто в дорожньо-транспортної пригоди;
  • залишковий ресурс деталей;
  • робота електричних приладів в салоні.

Бажано інформацію про технічний стан уживаного транспортного засобу зафіксувати в письмовій формі. Це дозволить в майбутньому в разі виникнення спірних питань мати підтвердження своєї правоти.

Приховані дефекти – невигідна угода

Найчастіше власники автомобіля що був у використанні приховують участь транспортного засобу в аварії. Тому оглядаючи машину, приділіть увагу краям ущільнювачів. Якщо на них будуть виявлені сліди свіжої фарби, автомобіль перефарбовували після відновлення. Також про порушення кузовної геометрії можуть свідчити нерівномірні зазори між елементами що сполучаються. Такі непрямі ознаки допоможуть Вам уникнути покупки битого автомобіля.

Письмова фіксація угоди

Єдиним офіційним підтвердженням угоди є грамотна складений договір купівлі-продажу, в якому повинна міститися наступна інформація:

  • паспортні дані продавця та покупця;
  • докладний технічний опис автомобіля;
  • наявність додаткового обладнання;
  • кількість пройдених автомобілем кілометрів;
  • права та обов’язки зацікавлених сторін.

При оплаті покупки намагайтеся провести її банківським платежем. Така операція буде зафіксована в банківській організації, що дозволить уникнути фінансових суперечок в майбутньому. Тільки таким чином можна бути впевненим, що угода пройде вдало.