Автомобільний акумулятор — який найкраще підходить для вас?

Акумулятор є одним з ключових елементів вашого автомобіля. До того ж, він важливий не тільки тоді, коли температура падає нижче нуля. На жаль, акумулятор також має набагато більш короткий термін служби, ніж інші частини автомобіля, тому потрібно змінювати його кожні кілька років. Як вибрати хороший автомобільний акумулятор?

Основні параметри автомобільного акумулятора

Нижче наведено чотири основних параметри автомобільного акумулятора.

Розміри, тобто довжина, ширина і висота (в мм або см). Це може здаватися очевидним, але розмір акумулятора є одним з основних параметрів, на які вам потрібно звернути увагу, перш ніж зробити покупку. Причина дуже проста — якщо ви купите занадто великий акумулятор, він не поміститься в автомобілі.

Полярність. Цей параметр також здається простим, але повинен бути перевірений при покупці акумулятора. Якщо ви купите акумулятор, чия полярність відрізняється від полярності кабелів з гвинтовими зажимами в вашому автомобілі, у вас, можливо, виникнуть проблеми з його установкою.

Ємність акумулятора в Ah (ампер-годинах). Цей параметр показує, скільки годин акумулятор може подавати струм силою в 1 ампер (А). Наприклад, він показує, скільки годин можна слухати радіо в автомобілі з вимкненим двигуном. Пусковий струм в амперах (А).

Як дізнатися, чи підходить конкретний акумулятор для вашого автомобіля?

Перед початком перегляду пропозицій продавців, ознайомитеся з керівництвом користувача вашого автомобіля. Деякі виробники в ньому надають інформацію про параметрах. Якщо ви думаєте, що втратили керівництво, не потрібно турбуватися — воно, безумовно, є для скачування з офіційного сайту виробника або інших інтернет-джерел.

Якщо ви подивилися керівництво і нічого не знайшли, просто пройдіть до свого автомобіля і подивіться, який акумулятор в ньому встановлений. Якщо до цих пір у вас не було проблем з акумулятором, можна сміливо припустити, що точно такий же акумулятор з аналогічними параметрами теж буде добре служити. Ситуація стає складніше, якщо раніше в автомобілі був встановлений невідповідний акумулятор, але ви про це не знали. У таких випадках краще придбати новий акумулятор у продавця, який є досить досвідченим, щоб надати професійні консультації, або просто звернутися за такою консультацією на основі параметрів транспортного засобу.

Виробники акумуляторів також будуть раді допомогти вам. Веб-сайти виробників часто мають пошукові системи. Вам буде достатньо ввести модель свого автомобіля і зможете фільтрувати пропозиції — так виробники показують, що вони працюють для вас. Звичайно, результатами пошуку будуть акумулятори того ж виробника. Якщо ви коли-небудь шукали відповідне моторне масло або склоочисних рідина, ви вже знаєте, як це працює. Тому перш ніж натиснути кнопку «Купити», слід скопіювати назву обраного акумулятора і використовувати його в інших пошукових системах — може бути в іншому місці він доступний за нижчою ціною. Ви можете дізнатися, що такий же акумулятор набагато дешевше можна купити іншому магазині, або що ви зможете заощадити на доставку, якщо інший продавець працює недалеко від вашого будинку або місця роботи.

Чи слід купувати акумулятор, чиї параметри краще, ніж ті, які рекомендовані для вашого автомобіля?

Ми свідомо почали ці рекомендації з переліку ключових параметрів акумулятора і пропозиції про те, що ви повинні проконсультуватися з виробником свого автомобіля або автомобільних акумуляторів. Водії часто намагаються бути розумнішими автомобільних конструкторів і схильні купувати акумулятори з «кращими» параметрами, ніж ті, які рекомендовані для їх автомобілів. Наприклад, вони вибирають велику ємність або пусковий струм. Хоча це звучить як хороша ідея, ви повинні враховувати вартість — на запуск двигуна буде потрібно менше часу, але акумулятор, чий пусковий струм більше, ніж рекомендується, доведеться замінити набагато швидше. Акумулятор з більшою ємністю витримає більше запусків транспортного засобу, але якщо він не підходить до вашого генератора, можуть виникнути проблеми з зарядкою генератора, що призведе до проблем з використанням обох.

Необхідно також враховувати той факт, що акумулятори великого об’єму і пусковим струмом швидше за все будуть важче і дорожче. Таким чином, в разі автомобільних акумуляторів «більше — не завжди краще».

Чи слід віддати перевагу акумулятора від надійного виробника?

Це питання собі задає кожен водій при купівлі автозапчастин. Насправді питання полягає в тому, чи обумовлена ​​різниця в ціні вартістю товарного знака або вона дійсно означає більш високу якість. Велика кількість обладнання проводиться таким чином, щоб воно було справним протягом заздалегідь визначеного часу і поламалося відразу ж після його закінчення — тоді ви будете змушені його замінити. Чому в разі автомобільних акумуляторів все повинно бути по-іншому? Правда, це звучить трохи як теорія змови, але своїми силами ви не зможете визначити, правда це чи ні. Тільки в спеціалізованому магазині акумуляторів можна перевірити, чи є ємність і пусковий струм конкретного акумулятора такими ж, як рекламується виробником.

Кажуть, що тільки найнадійніші виробники можуть запропонувати параметри, які навіть трохи краще зазначених на етикетці, а супермаркети, як правило, намагаються заробити, фактично пропонуючи параметри навіть на 30% гірше рекламованих. Знову ж таки, вам потрібно пам’ятати, що ви не зможете перевірити кожен такий випадок власними силами, а це може бути як звичайною практикою, так і збігом. Зрештою, великі виробники можуть отримати вигоду з об’єднання окремих випадків таких розбіжностей, щоб відлякати покупців від покупки більш дешевих акумуляторів, а їх продукти в порівнянні виглядали б краще.

На що ще варто звернути увагу?

На жаль, автомобільні технології поки залежать і від поведінки людини, тому незалежно від купується вами акумулятора, ви в будь-якому випадку будете впливати на його роботу. Ваш автомобіль може бути оснащений самими передовими технологіями безпеки, але вони не допоможуть вам уникнути аварії, якщо за кермо сядете сильно втомлений або в нетверезому вигляді. Те ж саме можна сказати і про акумулятор — ви можете витратити тиждень вибираючи найкращий, але якщо пізніше належним чином про нього (і про всім автомобілі) не подбали, час буде витрачено даремно.

Мало хто водії пам’ятають, що про автомобільний акумулятор потрібно піклуватися і влітку, не тільки взимку. Ми вже розмістили керівництво, в якому говориться, як піклуватися про своє автомобільному акумуляторі круглий рік (включаючи і літо), тому приділіть кілька хвилин і ознайомтеся з рекомендаціями — ваш автомобіль буде вам вдячний.